لوگو ویپاد

سوالات عمومی

ویپاد، یک بانک تمام دیجیتال به پشتوانه بانک پاسارگاد است و می‌توانید بدون مراجعه حضوری به شعبه‌های بانک پاسارگاد، کاملا آنلاین افتتاح حساب کنید، در محل دلخواه، کارت بانکی خود را دریافت کنید و از خدمات پایه بانک پاسارگاد و خدمات اختصاصی ویپاد، بهره‌مند شوید.

● افتتاح حساب در بانک پاسارگاد، کاملا آنلاین و رایگان

● سفارش کارت فیزیکی بانک پاسارگاد، کاملا آنلاین و رایگان

● دریافت تسهیلات خرد مصرفی، آنی و بدون ضامن و وثیقه

● پشتیبانی آنلاین و تلفنی، 24 ساعت شبانه‌روز در 7 روز هفته

● تعریف و بازیابی رمز اول کارت، بدون مراجعه به بانک و عابربانک

● فعال‌سازی و دریافت پیامک هر واریز و برداشت، بدون هزینه

● فعال‌سازی و دریافت رمز دوم پویا، بدون مراجعه به عابربانک

● دریافت گزارش گردش حساب، بدون محدودیت زمانی

● مسدودسازی کارت بانکی، بدون مراجعه به شعبه

● انتقال وجه کارت به کارت و پایا، بدون پیچیدگی

● دریافت کارت هدیه مجازی، آنی و بدون کارمزد

● درخواست صدور کارت المثنی، کاملا آنلاین

و...

ویپاد، محصول بانک پاسارگاد است و تمام مجوزهای بانکی لازم را داراست.

تمام اطلاعات حساب دیجیتال ویپاد، نزد بانک پاسارگاد محفوظ خواهد بود. این اطلاعات در زیرساخت‌های بانک پاسارگاد نگهداری می‌شود. امنیت موجودی حساب شما نیز از سوی بانک پاسارگاد، تضمین شده است.

در حال حاضر خیر، حسابی که افتتاح می‌کنید، حساب جاری بدون دسته چک است.

خطاها و مشکلات

قبلا شماره تلفن و یا کد ملی شما در سیستم احراز هویت شامل برنامه‌های ویپاد، پی‌پاد(کیپاد) و... ثبت شده است. برای رفع سریع آن با پشتیبانی ارتباط بگیرید.

مالکیت سیم‌کارت شماره‌ای که با آن ثبت نام کرده‌اید با کد ملی که وارد می‌کنید، مطابقت ندارد.

از حساب ویپاد خارج شوید و با شماره تلفنی که مالک سیم‌کارت هستید دوباره ثبت نام کنید یا مالکیت سیم کارت فعلی را از طریق دفاتر اپراتورها به نام خود تغییر دهید.

برای ضبط ویدئو بدون گفتن هیچ واژه‌ای، فقط کافیست 1 ثانیه به روبرو، 1 ثانیه به سمت راست و 1 ثانیه به سمت چپ نگاه کنید. در هربار چرخاندن گردن، سر خود را لحظه‌ای ثابت نگه دارید و با چهره‌ای مشابه تصویر کارت ملی خود، ویدئو بگیرید.

اگر مجددا به خطا خوردید، برای رفع سریع با پشتیبانی ارتباط بگیرید.

پس از اینکه مراحل احراز هویت را با موفقیت گذراندید، مطابق قوانین بانک مرکزی، استعلامی از بانک مرکزی مبنی بر عدم بدهی بانکی و عدم چک برگشتی انجام می‌شود. این فرایند از چند ثانیه تا یک روز زمان می‌برد.

با مراجعه به صفحه حساب دیجیتال، کاملا آنلاین، کارت خود را مسدود کنید و درخواست صدور کارت المثنی صادر کنید.

افتتاح حساب

برای افتتاح حساب در ویپاد، ابتدا برنامه ویپاد را دانلود و نصب کرده یا به آدرس wepod.ir مراجعه نمایید.

سپس با در اختیار داشتن کارت ملی هوشمند و صرف 5 دقیقه زمان، می‌بایست سه مرحله احراز هویت دیجیتال را پشت سر بگذارید. در مرحله اول، ثبت کد ملی و تاریخ تولد نیاز است. در مرحله دوم سریال کارت ملی هوشمند یا کد رهگیری رسید کارت ملی هوشمند مورد نیاز است. در مرحله سوم، ضبط ویدئوی 10 ثانیه‌ای از چهره خودتان نیاز است.

در پایان، حساب دیجیتال شما با موفقیت افتتاح می‌شود و شماره حساب و شماره شبا اعلام می‌گردد و م‌توانید با ثبت آدرس، کارت بانکی خود را از طریق پست دریافت نمایید.

برای افتتاح حساب، سه مرحله احراز هویت نیاز است که معمولا کمتر از 5 دقیقه زمان می‌برد. گاهی به خاطر کندی سامانه‌های بانک مرکزی و ثبت احوال و مراجعه کاربر زیاد، ممکن است استعلام خودکار اطلاعات ثبتی شما از این دو مرکز و تخصیص شماره حساب و شماره شبا، چند ساعتی به طول بیانجامد.

به منظور احراز هویت دیجیتال، لازم است سیم‌کارتی در مالکیت فرد افتتاح حساب شونده در دسترس داشته باشید تا تایید لازم اخذ شود و همچنین به منظور ثبت چهره و اطلاعات در سیستم بانکی و مطابقت آن با اطلاعات اداره ثبت احوال، اطلاعات شخصی و ویدیو چهره بارگذاری کنید. به همین دلیل بدون حضور شخص دیگر، نمی‌توانید برای وی افتتاح حساب کنید.

- کد ملی

- تاریخ تولد

- شماره سریال کارت ملی هوشمند

- ویدیوی چهره

اگر به هر دلیلی کارت ملی هوشمند ندارید، می‌توانید کد رهگیری رسید کارت ملی هوشمند را وارد کنید.

حساب و کارت

بعد از افتتاح حساب، آدرس محل دلخواه خود در هرجای ایران را ثبت کنید.

خیر، هر جای ایران که هستید، می‌توانید آنلاین در بانک پاسارگاد افتتاح حساب کنید. کارت شما را با پُست به دست شما می‌رسانیم.

بعد از دریافت کارت فیزیکی از طریق پست، با مراجعه به برنامه ویپاد و وارد کردن کد یکبار مصرفی که به شماره موبایل شما فرستاده می‌شود، کارت شما فعال شده و پیامک نیز ارسال می‌گردد.

هیچ اقدامی نیاز نیست. پس از افتتاح حساب، به صورت خودکار فعال شده است.

انتقال وجه از طریق ثبت شماره کارت مقصد(کارت به کارت)، شماره شبا(انتقال پایا) و شماره تلفن کاربری که در ویپاد ثبت نام کرده(انتقال ویپادی)، ممکن است.

حساب پشتوانه

حساب پشتوانه، نام نوعی از تسهیلات کوتاه مدت است که بدون نیاز به ضامن و وثیقه و برمبنای اعتبارسنجی سوابق درخواست‌کننده، اعطا می‌شود. فرایند درخواست، کاملا آنلاین بوده و در کمتر از ۳ دقیقه قابل انجام است. با درخواست و فعال‌سازی حساب پشتوانه، اعتباری به شما تخصیص می‌یابد که با استفاده از آن می‌توانید، بدون محدودیت از هر فروشگاه حضوری یا اینترنتی در سراسر کشور، خرید کنید. با حساب پشتوانه، الان خرید کنید و هزینه آن را بعدا بپردازید.

توجه داشته باشید که حساب پشتوانه، یک حساب مجازی است که هنگام فعال‌سازی، به حساب دیجیتال شما(حساب اصلی شما نزد بانک ویپاد) به صورت خودکار متصل می‌شود و مبالغ خریدها با کارت و حساب ویپاد به صورت خودکار از حساب پشتوانه کسر می‌شود.
پس از فعال‌سازی موفق حساب پشتوانه(دریافت اعتبار)، می‌توانید با حساب و کارت بانکی خود، بدون محدودیت در هر فروشگاه حضوری و یا اینترنتی در سراسر ایران خرید کنید. در هر خرید، پنجاه درصد از مبلغ خرید از موجودی حساب دیجیتال(حساب اصلی شما نزد ویپاد) کسر می‌شود و پنجاه درصد مابقی مبلغ خرید، از اعتبار موجود در حساب پشتوانه، به‌طور خودکار کسر می‌شود و نیاز نیست هیچ اقدامی از سوی کاربر انجام شود. همچنین برای مصرف این اعتبار، امکان انتقال وجه و یا برداشت نقدی از دستگاه ATM فراهم نیست.
درنتیجه برای هر خرید با اعتبار موجود در حساب پشتوانه، لازم است حساب دیجیتال شما(حساب اصلی) به همان اندازه موجودی داشته باشد.

در حال حاضر تا سقف پنج میلیون تومان، تسهیلات بدون ضامن و وثیقه اعطا می‌شود.

در زمان دریافت اعتبار، لازم است کارمزدی به میزان ۱.۵ درصد از کل اعتبار مورد درخواست، توسط کاربر پرداخت شود. همچنین در زمان تسویه حساب، لازم است کارمزدی به میزان ۱.۵ درصد از میزان اعتباری که مصرف شده، توسط کاربر پرداخت شود.

در حال حاضر، بازپرداخت اعتبار مصرف‌شده باید یکجا انجام شود. با پایان مهلت مصرف اعتبار، دوره بازپرداخت اعتبار مصرفی آغاز می‌گردد و برای بازپرداخت، سی روز فرصت وجود دارد. همچنین این امکان وجود دارد که بین روزهای ۲۷ تا ۲۹ دوره بازپرداخت، مهلت بازپرداخت را از یک تا سه ماه تمدید کنید.

کاملا آنلاین افتتاح حساب کنید، در محل دلخواه کارت بانکی بگیرید و از خدمات پایه بانک پاسارگاد و خدمات اختصاصی ویپاد بهره‌مند شوید

پیوندها

لوگوی داتین
لوگوی بانک پاسارگاد