لوگو ویپاد

سوالات متداول

سوالات عمومی

ویپاد، شعبه تمام‌دیجیتال بانک پاسارگاد است.
با ویپاد؛ ترابانک پاسارگاد، می‌توانید کاملا آنلاین افتتاح حساب کنید و کارت خود را به‌صورت رایگان در محل دل‌خواه تحویل بگیرید و خدمات بانکی دریافت کنید.
یکی از مهم‌ترین خدمات بانکی ویپاد، تسهیلات فوری و بدون ضامن و وثیقه است. انتقال وجه، خرید بیمه، کارت هدیه و… دیگر خدمات ویپاد هستند که همگی بدون نیاز به مراجعه حضوری و در کم‌ترین زمان ممکن انجام می‌شوند.

«تَرا» یکی از پیشوندهای پرکاربرد فارسی، به‌معنی «ورا»، «فراسو»، «آن‌سو» و «از این‌سو به آن‌سو» است. تَرابانک از دو واژه «تَرا» و «بانک» تشکیل شده و به معنی «بانک تحول یافته» است.
بانک پاسارگاد نام «ویپاد؛ تَرابانک پاسارگاد» را برای شعبه تمام‌دیجیتال خود انتخاب کرده است تا با استفاده از فناوری‌های مالی، تجربه جدیدی را از بانک و خدمات بانکی ارائه کند.

خطاها و مشکلات

اگر قبلا در هر‌یک از اپلیکیشن‌های ویپاد، پی‌پاد و... احراز‌هویت انجام داده باشید، با این پیام مواجه می‌شوید. برای حل سریع مسئله و ادامه فرایند با واحد پشتیبانی ویپاد (۲۴۵۹۷۷۷۵-۰۲۱) تماس بگیرید.

برای تایید ویدئو، بدون گفتن هیچ واژه‌ای، مراحل زیر را انجام دهید: یک ثانیه به روبرو، یک ثانیه به‌سمت راست و یک ثانیه به‌سمت چپ نگاه کنید.
پیش‌از هربار چرخاندن گردن، سر خود را لحظه‌ای ثابت نگه دارید.
با چهره‌ای مشابه تصویر کارت ملی خود، ویدئو بگیرید.
چنانچه پس‌از انجام این مراحل ویدئوی شما تایید نشد، با واحد پشتیبانی ویپاد (۲۴۵۹۷۷۷۵-۰۲۱) تماس بگیرید.

افتتاح حساب

ابتدا برنامه ویپاد را از طریق سیب‌اپ، مایکت، گوگل‌پلی، بازار یا سایت ویپاد دانلود و نصب کنید. سپس با در اختیار داشتن کارت ملی هوشمند و صرف چند دقیقه زمان، به‌راحتی افتتاح حساب کنید:
۱. شماره موبایلی که به نام خودتان است را وارد کنید و کد فعال‌سازی که برای شما ارسال می‌شود را در محل مورد نظر درج کنید. کد ملی و تاریخ تولد خود را وارد کنید.
۲. سریال کارت ملی هوشمند وارد کنید. (چنانچه کارت ملی هوشمند ندارید، کد رهگیری رسید درخواست آن را وارد کنید.)
۳. یک ویدئوی ۱۰ ثانیه‌ای از چهره خودتان ضبط و ارسال کنید.
۴. حساب دیجیتال شما با موفقیت افتتاح شده و شماره حساب و شماره شبا به شما اعلام می‌شود. پس‌از آن می‌توانید با ثبت آدرس، کارت بانکی خود را به‌صورت رایگان در محل دل‌خواه خود تحویل بگیرید.

برای افتتاح حساب با ویپاد هیچ نوع مدارکی لازم نیست. افتتاح حساب بر‌مبنای اطلاعات زیر برای شما انجام می‌شود:
• شماره موبایلی که به نام شما باشد
• کد ملی
• تاریخ تولد
• شماره سریال کارت ملی یا کد رهگیری رسید درخواست آن
• و ضبط ویدئوی چهره، برای احراز هویت

کارت

کارت دیجیتال تصویری از کارت بانکی شماست که در اپلیکیشن ویپاد، در بخش «حساب دیجیتال پاسارگاد» قابل مشاهده است. شما تا پیش‌از اینکه کارت بانکی خود را دریافت کنید؛ می‌توانید از کارت دیجیتال برای خرید از درگاه‌های اینترنتی استفاده کنید.

پس‌از افتتاح حساب، برای دریافت کارت بانکی ویپاد، ابتدا باید کارت دیجیتال برای شما صادر شود. کارت دیجیتال همان تصویر کارت بانکی شماست که به‌صورت آنی برای شما ایجاد می‌شود.
بعد‌از اینکه کارت دیجیتال صادر شد، با درخواست کارت فیزیکی، می‌توانید آن را به‌صورت رایگان در محل دل‌خواه تحویل بگیرید.

تسهیلات پشتوانه

مبلغ تسهیلاتی که دریافت می‌کنید، در بخش «تسهیلات پشتوانه» قابل رویت است. برای مشاهده جزئیات میزان مبلغ دریافتی و مصرف آن، در صفحه اصلی اپلیکیشن ویپاد، به گزینه تسهیلات پشتوانه مراجعه کنید.

بله، پس‌از دریافت تسهیلات بدون ضامن و وثیقه پشتوانه، به دو صورت امکان انصراف از آن وجود دارد:

۱. استفاده نکردن از تسهیلات: در‌صورتی‌که در فرصت استفاده (۱۰ روز نخست دریافت تسهیلات)، از آن استفاده نکنید، این امر به‌منزله انصراف در‌نظر گرفته می‌شود.
۲. انتخاب گزینه انصراف: شما می‌توانید از‌طریق گزینه «انصراف از طرح پشتوانه» در اپلیکیشن ویپاد، از تسهیلات دریافتی انصراف دهید.

اگرچه محدودیتی در تعداد دفعات انصراف و دریافت مجدد پشتوانه وجود ندارد، اما توجه داشته‌ باشید که در‌زمان انصراف، مبلغ کارمزد پرداخت شده جهت دریافت تسهیلات، بازگردانده نمی‌شود و در‌زمان درخواست مجدد، نیاز است که دوباره کارمزد پرداخت کنید.

تسهیلات برآیند

برمبنای سکه‌هایی که در باشگاه مشتریان ویپاد (وی‌کلاب) کسب کرده‌اید.
شما براساس موجودی روزانه حساب خود، در وی‌کلاب سکه دریافت می‌کنید. پس‌از اینکه تعداد سکه‌های شما به حد‌نصاب رسید، می‌توانید درخواست تسهیلات خود را ثبت کنید و بدون ضامن و وثیقه، تنها بر‌اساس نتیجه اعتبارسنجی تسهیلات بگیرید.


فرآیند اعتبارسنجی یکی از مراحل دریافت تسهیلات است که به‌طور معمول حدود یک دقیقه زمان می‌برد. در فرآیند اعتبارسنجی، رفتار مالی ۳ ماهه اخیر شما در ویپاد و خوش‌حسابی در بازپرداخت‌های قبلی مورد سنجش قرار می‌گیرد.
همچنین رفتار مالی شما در شبکه بانکی کشور از طریق استعلام از سامانه پاد (مجموعه پاسارگاد) و سامانه‌های متصل به بانک مرکزی بررسی می‌شود. برخی از این سامانه‌ها عبارتند از:
۱. سامانه‌ سمات (سامانه بدهی‌ها و معوقات بانکی)
۲. سامانه مکنا (سامانه بدهی کارت‌های اعتباری)
۳. سامانه صیاد (سامانه چک صیادی)
۴. سامانه پاد (مجموعه پاسارگاد)
تسهیلات آنلاین برآیند بدون ضامن و وثیقه و بر مبنای اعتبارسنجی به شما اعطا می‌شود.
هزینه اعتبارسنجی ۵۰ هزار تومان است و نتیجه آن، تنها تا ۲۴ ساعت معتبر است. چنانچه بیش از ۲۴ ساعت از اعتبارسنجی گذشته باشد، برای درخواست تسهیلات برآیند ، فرایند اعتبارسنجی می‌بایست مجددا انجام شود.

وی‌کلاب

سکه امتیازی است که در‌ ازای افتتاح حساب و موجودی روزانه حساب خود دریافت می‌کنید.

در حال حاضر، به ۲ روش می‌توانید سکه دریافت کنید:
۱. افتتاح حساب در ویپاد: به ازای افتتاح حساب در ویپاد، ۳ سکه دریافت خواهید کرد.
۲. سپرده‌گذاری در حساب بانکی ویپاد: در پایان هر روز به صورت کاملا خودکار، میزان موجودی ثابت حساب بانکی شما در طول آن روز تعیین می‌شود و به ازای هر ۱۰۰ هزار تومان آن، ۱ سکه به دارایی شما اضافه می‌شود.

توجه داشته باشید که بازه زمانی ۲۴ ساعته از ۱۲ شب یک روز تا ۱۲ شب روز بعد محاسبه می‌شود و طی این مدت، حداقل موجودی روزانه حساب شما برای محاسبه سکه در‌نظر گرفته می‌شود.

مثال ۱ : مثلا اگر از ۱۲ شب یکشنبه تا پایان ۱۲ شب دوشنبه یک میلیون تومان موجودی حساب داشته باشید، ۱۰ سکه دریافت خواهید کرد. اما طی این مدت، حتی اگر یک دقیقه موجودی حساب‌تان به ۵۰۰ هزار تومان کاهش پیدا کند و دوباره به یک میلیون برسد، سیستم ۵۰۰ هزار تومان را به‌جای یک میلیون تومان مبنای محاسبه تعداد سکه قرار می‌دهد و در پایان روز، ۵ سکه برای شما منظور می‌کند.

مثال ۲ : مثلا اگر بلافاصله پس‌از افتتاح حساب در میانه روز، موجودی خود را به یک میلیون تومان افزایش دهید و تا ساعت ۲۳:۵۹:۵۹ دوشنبه شب، موجودی حساب خود را تغییر ندهید، به‌ازای روز یکشنبه، صفر سكه و به‌ازای روز دوشنبه، ۱۰ سکه دریافت می‌کنید. چون روز یکشنبه، کمترین میزان موجودی شما، صفر بوده و روز دوشنبه، کمترین میزان موجودی شما، یک میلیون تومان بوده است.

دعوت از دوستان

شما می‌توانید «کد دعوت» خود را در اختیار دوستان خود قرار دهید و آن‌ها را به افتتاح حساب با ویپاد دعوت کنید. چنانچه دوستان شما در‌زمان افتتاح حساب، کد دعوتی که از شما دریافت کرده‌اند را درج کنند، به‌محض تکمیل افتتاح حساب هریک از آن‌ها، مبلغی به‌عنوان هدیه به حساب شما واریز می‌شود.
لطفا توجه داشته باشید که دعوت دوستان و دریافت هدیه، تنها در جشنواره‌های ویپاد امکان‌پذیر است. این جشنواره‌ها در مناسبت‌های مختلف توسط ویپاد اعلام می‌شوند.

«کد دعوت»، کدی است که برای هر شخص صاحب حساب ویپاد، به‌صورت اختصاصی نمایش داده می‌شود.

انتقال وجه هوشمند

انتقال وجه هوشمند ویپاد؛ ترابانک پاسارگاد، این امکان را فراهم کرده است تا کاربران بتوانند با استفاده از هر یک از شماره‌های کارت، شبا یا حساب شخص مورد نظر یا شماره موبایل صاحب حساب ویپاد، برای او انتقال وجه انجام دهند.
این خدمت همچنین، بر اساس میزان مبلغی که قصد انتقال آن را دارید، انواع مناسب انتقال وجه را پیشنهاد می‌دهد که در آن کارمزد و زمان لازم برای انتقال مشخص شده است.
شما می‌توانید بهترین گزینه را انتخاب کنید. گزینه‌ای که در کوتاه‌ترین زمان و با کم‌ترین هزینه، وجه موردنظر شما را انتقال می‌دهد.

در انتقال وجه هوشمند ویپاد، با هر یک از شماره‌های کارت، شبا یا شماره حساب می‌توانید برای شخص موردنظر خود، انتقال وجه انجام دهید.
اگر شخص موردنظر حساب ویپادی داشته باشد، تنها شماره موبایل او برای انتقال وجه کافی است!

طرح سرمایه‌گذاری رویش

سود سپرده طرح رویش ۲۲.۵% سالانه است. این سود به‌ازای هر ۱ میلیون تومان سپرده، ۱۸۷۵۰ تومان است که به‌صورت ماهانه (هر ۳۱ روز یک‌بار) به حساب شما واریز می‌شود و قابل برداشت است.
لازم به‌ذکر است که امکان انصراف از طرح در هر زمان دلخواه، برای شما وجود دارد.

خیر، بلافاصله پس از فعال‌سازی طرح رویش، مبلغ کل سود ۳ ساله حاصل از این سرمایه‌گذاری به حساب شما واریز می‌شود. این مبلغ صرفا جهت اطلاع شما از میزان سود نهایی واریز می‌شود و به‌همراه مبلغ سرمایه شما به حالت "غیرقابل برداشت" درمی‌آید.
سود شما به‌صورت ماهانه و تدریجی از محل این مبلغ کلی سود، برای شما واریز شده و قابل برداشت خواهد بود.

کارت هدیه دیجیتال

برای دسترسی به قابلیت ارسال کارت هدیه دیجیتال، کافی است پس از نصب آخرین نسخه اپلیکیشن ویپاد و افتتاح حساب، وارد صفحه "خدمات" شده و گزینه "کارت هدیه" را انتخاب کنید.
در این بخش می‌توانید کارت هدیه دلخواه خود را خلق کرده و برای دوستان‌تان ارسال کنید.

پس از خلق کارت هدیه دلخواه خود، شما می‌توانید از میان لیست مخاطبان خود (افرادی که شماره تماس آن‌ها در موبایل شما ذخیره شده است)، شخص مورد نظرتان را انتخاب کنید تا کارت از طریق پیامک برای او ارسال شود.

بیمه شخص ثالث

۴ مزیت اصلی خرید بیمه شخص ثالث پاسارگاد این است که:
• بیمه‌نامه به‌صورت آنی و به‌محض خرید برای شما صادر می‌شود.
• امکان خرید بیمه‌نامه و دریافت پشتیبانی به‌صورت شبانه‌روزی وجود دارد.
• امکان خرید بیمه‌نامه با استفاده از تسهیلات ویپادی وجود دارد.
• خرید بیمه‌نامه برای وسایل نقلیه‌ای که پیش‌از این بیمه داشته‌اند، بدون نیاز به آپلود مدارک انجام می‌شود.

بیمه ارائه‌شده در ویپاد، «بیمه شخص ثالث پاسارگاد» است.


تسهیلات پیش‌درآمد

هر ۱۰۰ هزار تومان واریز به حساب در هر روز = یک امتیاز
تسهیلات پیش‌درآمد بر‌مبنای امتیاز حاصل از تراکنش‌های واریز ۳۰ روز اخیر حساب شما اعطا می‌شود. شما در هر روز به‌ازای هر ۱۰۰ هزار تومان که به حساب شما واریز می‌شود، یک امتیاز دریافت می‌کنید.

*توجه: سقف امتیاز قابل دریافت برای تسهیلات پیش‌درآمد در یک روز، ۱۲ امتیاز (معادل واریز ۱,۲۰۰,۰۰۰ تومان) است. یعنی چنانچه بیش از یک میلیون و دویست هزار تومان در روز واریز به حساب شما انجام شود، تنها معادل ۱۲ امتیاز برای تسهیلات پیش‌درآمد دریافت می‌کنید.

دریافت تسهیلات «پیش‌درآمد» بدون مراجعه حضوری و در چند مرحله ساده انجام می‌شود:
۱. دانلود و نصب اپلیکیشن ویپاد
ابتدا با مراجعه به وبسایت ویپاد و یا گوگل‌پلی، بازار، مایکت و سیب‌اپ، اپلیکیشن ویپاد را دانلود و نصب کنید.
۲. افزایش امتیاز
با افزایش مبالغ واریزی به حساب خود، امتیاز خود را برای دریافت تسهیلات پیش‌درآمد افزایش دهید. امتیاز براساس واریزهای ۳۰ روز اخیر محاسبه می‌شود. به‌ازای هر ۱۰۰ هزار تومان در هر روز، ۱ امتیاز دریافت کنید (حداکثر امتیاز قابل دریافت در هر روز، ۱۲ امتیاز -معادل واریز یک میلیون و دویست هزار تومان- است).
۳. درخواست «تسهیلات پیش‌درآمد»
پس‌از اینکه امتیاز کافی برای مبلغ تسهیلات موردنظرتان را کسب کردید، در اپلیکیشن ویپاد، با مراجعه به بخش «تسهیلات»، وارد صفحه «تسهیلات پیش‌درآمد» شده و درخواست تسهیلات خود را ثبت کنید.
۴. پرداخت کارمزد اعتبارسنجی
با پرداخت این کارمزد (۱۰,۰۰۰ تومان)، فرایند اعتبارسنجی (استعلام رفتار مالی شما از شبکه بانکی کشور) برای شما انجام می‌شود که به‌طور معمول تنها یک دقیقه به‌طول می‌انجامد.
۵. دریافت تسهیلات
پس‌از عبور از مرحله اعتبارسنجی، مبلغ تسهیلات به حساب شما واریز می‌شود.

با ویپاد، آنلاین و رایگان در بانک پاسارگاد افتتاح حساب کنید، در محل دلخواه کارت بانکی بگیرید و از خدمات پایه بانک پاسارگاد و خدمات اختصاصی ویپاد بهره‌مند شوید

پیوندها

لوگوی داتین
لوگوی بانک پاسارگاد

حقوق این وب‌سایت متعلق به شرکت داتین است