لوگو ویپاد
اعتبار پشتوانه

امروز بخر، بعدا پرداخت کن

در سال‌های اخیر, تسهیلات خُرد که با نام «امروز بخر، بعدا پرداخت کن» نیز شناخته شده است، در سراسر جهان فراگیر شده و مورد استقبال متقاضیان طرح‌های تسهیلاتی قرار گرفته است. هم‌زمان توجه به این نوع تسهیلات، در کشور ما نیز رو به افزایش است.
ویپاد، ترابانک پاسارگاد، در راستای ارائه بهترین خدمات به مشتریان خود، این خدمت را با نام «حساب پشتوانه» عرضه کرده تا مشتریان بتوانند برای خریدهای خرد و روزمره، اعتبار مورد نظر خود را آنی، به‌راحتی، بدون نیاز به ضامن و وثیقه و به دور از فرآیندهای پیچیده و زمان‌بر، به‌ صورت کاملا آنلاین دریافت کنند.

• حساب پشتوانه چیست؟

حساب پشتوانه ویپاد، نام نوعی از تسهیلات کوتاه‌مدت است که بدون نیاز به ضامن و وثیقه و برمبنای اعتبارسنجی سوابق درخواست‌کننده (سوابق بدهی و چک‌های برگشتی در شبکه بانکی کشور)، اعطا می‌شود. فرآیند دریافت اعتبار، کاملا آنلاین بوده و تنها در چند دقیقه قابل‌انجام است. با درخواست و فعال‌سازی حساب پشتوانه، اعتباری به شما تخصیص می‌یابد که با استفاده از آن می‌توانید بدون محدودیت از هر فروشگاه حضوری یا اینترنتی در سراسر کشور خرید کنید. به‌عبارتی با حساب پشتوانه، الان خرید کنید و هزینه آن را بعدا بپردازید.
حساب پشتوانه، نام یک حساب مجازی است که اعتبار دریافتی شما در آن قرار می‌گیرد.

• مراحل فعال‌سازی حساب پشتوانه چیست؟

۱: افتتاح حساب با ویپاد و دریافت کارت فیزیکی و فعال‌سازی آن
۲: ورود به گزینه حساب پشتوانه در صفحه اصلی برنامه و انتخاب اعتبار مورد نظر
۳: پرداخت کارمزد اعتبارسنجی به میزان پنج هزار تومان
۴: پرداخت کارمزد خدمات دیجیتال
سپس حساب پشتوانه فعال می‌شود و اعتبار مورد نظر در اختیار کاربر قرار می‌گیرد

• شرط ۵۰ - ۵۰ چیست؟

پس از فعال‌سازی حساب پشتوانه، در هر خرید، پنجاه درصد از مبلغ خرید از موجودی حساب دیجیتال(حساب بانکی اصلی) کسر می‌شود و پنجاه درصد مابقی مبلغ خرید، از اعتبار موجود در حساب پشتوانه، به‌طور خودکار کسر می‌شود و نیاز نیست هیچ اقدامی از سوی کاربر انجام شود. همچنین برای مصرف این اعتبار، امکان انتقال وجه و یا برداشت نقدی از دستگاه ATM فراهم نیست.

• اعتبار موجود در حساب پشتوانه را کجا می‌توان دید؟

پس از فعال‌سازی حساب پشتوانه، اعتباری که دریافت می‌کنید، به حساب اصلی شما واریز نمی‌گردد. بلکه این اعتبار در همان حساب پشتوانه شما قابل رویت است.
برای مشاهده جزئیات میزان اعتبار دریافتی و مصرفی، در صفحه اصلی اپلیکیشن ویپاد، به گزینه "حساب پشتوانه" مراجعه نمایید.

• اعتبارسنجی چیست؟

در فرایند اعتبارسنجی، وضعیت بدهی‌ها به سیستم بانکی کشور، وضعیت چک برگشتی و بدهی قبلی به ویپاد بررسی می‌شود.

• شرایط و مهلت مصرف اعتبار موجود در حساب پشتوانه چگونه است؟

پس از اعتبارسنجی موفق و فعال‌سازی حساب پشتوانه، مشتری وارد دوره مصرف اعتبار می‌شود. مهلت مصرف اعتبار برای تمامی مبالغ، ده روز است.
برای مصرف اعتبار، کافیست به اندازه نصف مبلغی که قصد خرید دارید، حساب دیجیتال(حساب اصلی) خود را شارژ کنید. سپس هنگام خرید، نصف مبلغ از حساب دیجیتال کسر می‌شود و نصف مبلغ از حساب پشتوانه کسر می‌شود.

• نحوه تسویه حساب بدهی تسهیلات پشتوانه چگونه است؟

امکان تسویه حساب بدهی تسهیلات پشتوانه به دو صورت "یکجا" و "مرحله‌ای" فراهم شده‌ است.
دریافت کننده تسهیلات، از زمان اتمام دوره مصرف اعتبار، برای تسویه حساب بدهی به‌صورت "یکجا"، ۳۰ روز و برای انتخاب گزینه "بازپرداخت مرحله‌ای" ۲۹ روز فرصت خواهد داشت.

تسویه حساب بدهی به‌صورت یکجا (تک قسطی):
در تسویه حساب بدهی به‌صورت یکجا، همانطور که از نامش پیداست، تمامی مبلغ اصل و فرع بدهی باید به صورت یکجا و طی یک مرحله بازپرداخت شود. مبلغ بازپرداخت در حالت تسویه حساب بدهی به‌صورت یکجا: مــــبـلـــغ اصل بدهی +‌ ۱.۵٪ مبلغ بدهی به عنوان کارمزد بانکی

تسویه حساب بدهی به‌صورت مرحله‌ای (اقساط ۲ تا ۴ ماهه):
طی مهلت تسویه حساب بدهی، شما می‌توانید گزینه "بازپرداخت مرحله‌ای" را انتخاب نمایید. در این حالت، شما می‌بایست بدهی خود را طی اقساط ماهانه (حداقل ۲ و حداکثر ۴ قسط) پرداخت نمایید. در این حالت از تسویه حساب بدهی، حداقل مبلغ اقساط برابر خواهد بود با:
قسط اول تا یکی مانده به آخر:
حــداقـــل ٢٥٪ (یک چهارم) از مــــبـلـــغ اصل بدهی + کارمزد خدمات دیجیتال +‌ ۱.۵٪ مبلغ باقی‌مانده بدهی به عنوان کارمزد بانکی
قسط آخر (بدون کارمزد خدمات دیجیتال):
حــداقـــل ٢٥٪ (یک چهارم) از مــــبـلـــغ اصل بدهی+‌ ۱.۵٪ مبلغ باقی‌مانده بدهی به عنوان کارمزد بانکی

*لازم به ذکر است که مبلغ اقساط پرداختی به دلخواه و از جانب شما تعیین می‌شود. اقساط می‌توانند در مبالغ متفاوت و نامساوی پرداخت شوند، مثلا طی دو قسط، یکی معادل۳۰ درصد و دیگری معادل ۷۰ درصد مبلغ کل بدهی.

• تا چند میلیون تومان می‌توان اعتبار دریافت کرد؟

در اولین ورود به حساب پشتوانه، امکان دریافت اعتبار یک میلیون تومانی وجود دارد. در صورت دریافت و مصرف این اعتبار و بازپرداخت آن، امکان دریافت اعتبار دو میلیون تومانی فراهم می‌شود. به همین ترتیب تا سقف چهار میلیون تومان، می‌توان از مزایای حساب پشتوانه بهره‌مند شد.
اعتبار ۵ میلیون تومانی نیز به تدریج برای همه کاربران در دسترس قرار خواهد گرفت.

کاملا آنلاین افتتاح حساب کنید و در محل دلخواه کارت بانکی بگیرید و از خدمات پایه بانک پاسارگاد و خدمات اختصاصی ویپاد بهره‌مند شوید

پیوندها

لوگوی داتین
لوگوی بانک پاسارگاد