لوگو ویپاد
اعتبار پشتوانه

امروز بخر، بعدا پرداخت کن

در سال‌های اخیر, تسهیلات خُرد که با نام «امروز بخر، بعدا پرداخت کن» نیز شناخته شده است، در سراسر جهان فراگیر شده و مورد استقبال متقاضیان طرح‌های تسهیلاتی قرار گرفته است. هم‌زمان توجه به این نوع تسهیلات، در کشور ما نیز رو به افزایش است.
ویپاد، ترابانک پاسارگاد، در راستای ارائه بهترین خدمات به مشتریان خود، این خدمت را با نام «حساب پشتوانه» عرضه کرده تا مشتریان بتوانند برای خریدهای خرد و روزمره، اعتبار مورد نظر خود را آنی، به‌راحتی، بدون نیاز به ضامن و وثیقه و به دور از فرآیندهای پیچیده و زمان‌بر، به‌ صورت کاملا آنلاین دریافت کنند.

• حساب پشتوانه چیست؟

حساب پشتوانه، نام نوعی از تسهیلات کوتاه مدت است که بدون نیاز به ضامن و وثیقه و برمبنای اعتبارسنجی سوابق درخواست‌کننده، اعطا می‌شود. فرایند درخواست، کاملا آنلاین بوده و در کمتر از ۳ دقیقه قابل انجام است. با درخواست و فعال‌سازی حساب پشتوانه، اعتباری به شما تخصیص می‌یابد که با استفاده از آن می‌توانید، بدون محدودیت از هر فروشگاه حضوری یا اینترنتی در سراسر کشور، خرید کنید.
پس از فعال‌سازی، حساب پشتوانه به حساب دیجیتال(حساب اصلی ویپادی شما) متصل می‌شود و مبالغ خرید با کارت و حساب ویپادی، با رعایت شرط ۵۰-۵۰ به صورت خودکار از حساب پشتوانه کسر می‌شود.بعبارتی با حساب پشتوانه، الان خرید کنید و هزینه آن را بعدا بپردازید.

• مراحل فعال‌سازی حساب پشتوانه چیست؟

۱: افتتاح حساب با ویپاد و ثبت درخواست کارت فیزیکی
۲: ورود به گزینه حساب پشتوانه در صفحه اصلی برنامه و انتخاب اعتبار
۳: پرداخت کارمزد اعتبارسنجی به میزان دو هزار تومان
۴: پرداخت کارمزد خدمات دیجیتال به میزان ۱.۵ درصد از اعتبار مورد نظر
سپس حساب پشتوانه برای کاربر فعال می‌شود.

• شرط ۵۰ - ۵۰ چیست؟

پس از فعال‌سازی حساب پشتوانه، در هر خرید، پنجاه درصد از مبلغ خرید از موجودی حساب دیجیتال(حساب اصلی شما نزد ویپاد) کسر می‌شود و پنجاه درصد مابقی مبلغ خرید، از اعتبار موجود در حساب پشتوانه، به‌طور خودکار کسر می‌شود و نیاز نیست هیچ اقدامی از سوی کاربر انجام شود. همچنین برای مصرف این اعتبار، امکان انتقال وجه و یا برداشت نقدی از دستگاه ATM فراهم نیست.

• اعتبار موجود در حساب پشتوانه را کجا می‌توان دید؟

پس از فعال‌سازی حساب پشتوانه، اعتباری که دریافت می‌کنید، به حساب دیجیتال شما واریز نمی‌گردد. بلکه این اعتبار در همان حساب پشتوانه قابل رویت است و به حساب دیجیتال متصل می‌شود.
برای مشاهده جزئیات میزان اعتبار دریافتی و مصرفی، در صفحه اصلی برنامه به گزینه «حساب پشتوانه» مراجعه کنید.

• اعتبارسنجی چیست؟

در فرایند اعتبارسنجی، وضعیت بدهی‌ها به سیستم بانکی کشور، وضعیت چک برگشتی و بدهی قبلی به ویپاد بررسی می‌شود.

• شرایط و مهلت مصرف اعتبار موجود در حساب پشتوانه چگونه است؟

پس از اعتبارسنجی موفق و فعال‌سازی حساب پشتوانه، مشتری وارد دوره مصرف اعتبار می‌شود. مصرف اعتبار، مدت زمان محدودی دارد و وابسته به میزان اعتباری که مشتری دریافت می‌کند از یک هفته تا سه هفته متغیر است.
برای مصرف اعتبار، کافیست به اندازه نصف مبلغی که قصد خرید دارید، حساب دیجیتال(حساب اصلی) خود را شارژ کنید. سپس هنگام خرید، نصف مبلغ از حساب دیجیتال کسر می‌شود و نصف مبلغ از حساب پشتوانه کسر می‌شود.

• شرایط بازپرداخت اعتبار مصرف‌شده چگونه است؟

با پایان مهلت مصرف اعتبار، دوره بازپرداخت اعتبار مصرفی آغاز می‌گردد و برای بازپرداخت، سی روز فرصت وجود دارد. همچنین این امکان وجود داره که بین روزهای ۲۷ تا ۲۹ دوران بازپرداخت، مهلت بازپرداخت رو تمدید کنید.

• کارمزد اعتبار دریافتی و مصرفی چه میزان است؟

در زمان دریافت اعتبار، می‌بایست کارمزدی به میزان ۱.۵ درصد از کل اعتبار مورد درخواست، توسط کاربر پرداخت شود. همچنین در زمان تسویه حساب، می‌بایست به میزان ۱.۵ درصد از میزان اعتباری که مصرف شده، توسط کاربر پرداخت شود.

• چگونه می‌توان اعتبار بیشتر دریافت کرد؟

در اولین ورود به حساب پشتوانه، تنها امکان دریافت اعتبار یک میلیون تومانی وجود دارد. در صورت فعال‌سازی و مصرف این اعتبار و بازپرداخت آن، امکان دریافت اعتبار دو میلیون تومانی وجود دارد. به همین ترتیب تا سقف سه میلیون تومان، می‌توان از مزایای حساب پشتوانه بهره‌مند شد.
همچنین دو اعتبار ۴ و ۵ میلیون تومانی به تازگی و در آخرین نسخه از برنامه ویپاد، به حساب پشتوانه اضافه شده و به تدریج برای همه کاربران در دسترس قرار می‌گیرد.

جدول شرایط طرح پشتوانه BNPL

کاملا آنلاین افتتاح حساب کنید و در محل دلخواه کارت بانکی بگیرید و از خدمات پایه بانک پاسارگاد و خدمات اختصاصی ویپاد بهره‌مند شوید

پیوندها

لوگوی داتین
لوگوی بانک پاسارگاد