لوگو ویپاد

حساب پشتوانه

حساب پشتوانه ویپاد، نام نوعی از تسهیلات کوتاه‌مدت است که بدون‌ نیاز به ضامن و وثیقه و برمبنای اعتبارسنجی سوابق درخواست‌کننده (سوابق بدهی و چک‌های برگشتی در شبکه بانکی کشور)، اعطا می‌شود. فرآیند دریافت اعتبار، کاملا آنلاین بوده و تنها در چند دقیقه قابل‌انجام است. با درخواست و فعال‌سازی حساب پشتوانه، مبلغی به عنوان اعتبار خرید به شما تخصیص داده می‌شود که با استفاده از آن می‌توانید بدون محدودیت از هر فروشگاه حضوری یا اینترنتی در سراسر کشور خرید کنید و بازپرداخت آن را بعدا، طی چند مرحله انجام دهید.

حساب پشتوانه ویپاد، نام نوعی از تسهیلات کوتاه‌مدت است که بدون‌نیاز به ضامن و وثیقه و برمبنای اعتبارسنجی سوابق درخواست‌کننده (سوابق بدهی و چک‌های برگشتی در شبکه بانکی کشور)، اعطا می‌شود.
فرآیند دریافت اعتبار، کاملا آنلاین بوده و تنها در چند دقیقه قابل‌انجام است.
با درخواست و فعال‌سازی حساب پشتوانه، مبلغی به عنوان "اعتبار خرید" به شما تخصیص داده می‌شود که با استفاده از آن می‌توانید بدون محدودیت از هر فروشگاه حضوری یا اینترنتی در سراسر کشور خرید کنید و بازپرداخت آن را بعدا، طی چند مرحله انجام دهید.

در حال حاضر تا سقف ۱۵ میلیون تومان، تسهیلات بدون ضامن و وثیقه اعطا می‌شود.

حساب پشتوانه یک حساب مجازی است که مبلغ اعتبار پشتوانه در آن قرار می‌گیرد و شما می‌توانید برای خریدهای خود از آن استفاده کنید. از لحظه دریافت اعتبار، مشتری وارد دوره زمانی "مهلت مصرف" می‌شود. مهلت مصرف اعتبار، ۱۰ روز از زمان اعطای آن است.

استفاده از اعتبار ۱ میلیون تومانی با شرط ۵۰-۵۰:
در صورتی‌که اعتبار ۱ میلیون تومانی را دریافت کرده‌ باشید، در زمان خرید، ۵۰٪ از مبلغ خرید از موجودی حساب اصلی شما در ویپاد و ۵۰٪ مابقی مبلغ خرید، از اعتباری که در حساب پشتوانه به شما تخصیص داده شده است، به‌صورت خودکار کسر می‌شود. بنابراین، تنها کافی است معادل ۵۰٪ مبلغ خرید در حسابتان موجودی داشته باشید.

نحوه استفاده از اعتبار ۲ تا ۱۵ میلیون تومانی بدون شرط ۵۰-۵۰:
پس از دریافت هر یک از مبالغ ۲ تا ۱۵ میلیون تومانی، زمانی که شما با کارت یا حساب خود خریدی انجام می‌دهید، کل مبلغ خرید(بدون شرط ۵۰-۵۰)، به‌صورت خودکار از اعتباری که در حساب پشتوانه به شما تخصیص داده شده است، کسر می‌شود و لازم نیست که به اندازه ۵۰٪ مبلغ خرید در حسابتان موجودی داشته باشید.

*توجه داشته باشید که اعتبار پشتوانه تنها "پشتوانه خرید" است و امکان انتقال وجه و یا برداشت نقدی آن از دستگاه ATM فراهم نیست.*

بله، پس از فعال‌سازی حساب پشتوانه، در صورتی که با کارت بانکی خود خرید انجام دهید، به صورت خودکار، مبلغ خرید از حساب پشتوانه کسر می‌شود و از طریق پیامک به شما اطلاع رسانی می‌شود.
در صورت تمایل نسبت به لغو استفاده از اعتبار پشتوانه در خرید موردنظر، تا ساعت ۲۴ همان روز، می‌توانید با مراجعه به صفحه حساب پشتوانه در اپلیکیشن ویپاد، محل پرداخت مبلغ خرید خود را از حساب پشتوانه به حساب اصلی‌تان تغییر دهید. در این‌صورت، مبلغ خرید از موجودی حساب اصلی‌تان در ویپاد کسر می‌گردد و مبلغ کسر شده از حساب پشتوانه به صورت آنی به آن بازمی‌گردد.

امکان تسویه حساب بدهی تسهیلات پشتوانه به دو صورت "یکجا" و "مرحله‌ای" فراهم شده‌ است.
دریافت کننده تسهیلات، از زمان پایان فرصت مصرف، ۲۰ روز مهلت خواهد داشت (تا روز ۳۱م از زمان دریافت تسهیلات) تا تسویه حساب بدهی را به‌صورت "یکجا" انجام دهد یا با انتخاب گزینه "بازپرداخت مرحله‌ای" امکان بازپرداخت را برای تسهیلات ۱ تا ۱۰ میلیون تومانی، طی ۲ الی ۴ ماه و برای تسهیلات ۱۵ میلیون تومانی، طی ۲ الی ۶ ماه برای خود فراهم نماید.

تسویه حساب بدهی به‌صورت یکجا:
در تسویه حساب بدهی به‌صورت یکجا، همان‌طور که از نامش پیداست، تمامی مبلغ اصل و فرع بدهی به‌صورت یکجا و طی یک مرحله بازپرداخت می‌شود.
مبلغ بازپرداخت در حالت تسویه حساب بدهی به‌صورت یکجا: مبلغ اصل بدهی +‌ ۲۳٪ سالیانه به‌عنوان کارمزد بانکی

تسویه حساب بدهی به‌صورت مرحله‌ای (چند ماهه):
طی مهلت ۲۰ روزه تسویه حساب بدهی، شما می‌توانید گزینه "بازپرداخت مرحله‌ای" را انتخاب نمایید. در این حالت، شما می‌بایست بدهی خود را طی چند مرحله به‌صورت ماهانه پرداخت نمایید.

تسویه حساب مبالغ تسهیلات ۱، ۲، ۳، ۴، ۵، ۷ و ۱۰ میلیون تومانی
در این حالت از تسویه حساب بدهی که می‌بایست طی حداقل ۲ و حداکثر ۴ ماه انجام شود، حداقل مبلغ پرداختی در هر مرحله برابر خواهد بود با:
● بازپرداخت مرحله اول تا یکی مانده به آخر:
حــداقـــل ٢٥٪ (یک چهارم) از مــــبـلـــغ اصل بدهی + کارمزد خدمات دیجیتال +‌ ۲۳٪ سالیانه از مبلغ باقی‌مانده بدهی به عنوان کارمزد بانکی
● بازپرداخت مرحله آخر (بدون کارمزد خدمات دیجیتال):
حــداقـــل ٢٥٪ (یک چهارم) از مــــبـلـــغ اصل بدهی+‌ ۲۳٪ سالیانه از مبلغ باقی‌مانده بدهی به عنوان کارمزد بانکی

تسویه حساب مبلغ تسهیلات ۱۵ میلیون تومانی
در این حالت از تسویه حساب بدهی که می‌بایست طی حداقل ۲ و حداکثر ۶ ماه انجام شود، حداقل مبلغ پرداختی در هر مرحله برابر خواهد بود با:
● بازپرداخت مرحله اول تا یکی مانده به آخر:
حــداقـــل ۱۷٪ (یک ششم) از مــــبـلـــغ اصل بدهی + کارمزد خدمات دیجیتال +‌ ۲۳٪ سالیانه از مبلغ باقی‌مانده بدهی به عنوان کارمزد بانکی
● بازپرداخت مرحله آخر (بدون کارمزد خدمات دیجیتال):
حــداقـــل ۱۷٪ (یک ششم) از مــــبـلـــغ اصل بدهی+‌ ۲۳٪ سالیانه از مبلغ باقی‌مانده بدهی به عنوان کارمزد بانکی

لازم به ذکر است که مبلغ پرداختی در هر مرحله به دلخواه و از جانب شما تعیین می‌شود. مراحل بازپرداخت می‌توانند مبالغ متفاوت و نامساوی داشته باشند، مثلا طی دو مرحله، یکی معادل ۳۰ درصد و دیگری معادل ۷۰ درصد مبلغ کل بدهی.

در زمان دریافت اعتبار، کارمزدی تحت عنوان "کارمزد خدمات دیجیتال" توسط کاربر پرداخت می‌شود. در زمان تسویه حساب بدهی نیز، در هر مرحله از بازپرداخت، دو کارمزد (کارمزد خدمات دیجیتال و کارمزد بانکی) در نظر گرفته شده است. مبلغ هر‌کدام از کارمزدها به شرح زیر است:
کارمزد بانکی: ۲۳٪ سالیانه از مبلغ باقی‌مانده بدهی
کارمزد خدمات دیجیتال: مبلغ کارمزد خدمات دیجیتال به‌ترتیب برای پشتوانه ۱، ۲، ۳، ۴، ۵، ۷، ۱۰ و ۱۵ میلیون تومانی، ۱۵، ۳۰، ۴۵، ۶۰، ۷۵، ۹۱، ۱۰۰ و ۱۵۰ هزار تومان در‌نظر گرفته شده است.

چنانچه کاربر در مهلت مقرر جهت تسویه حساب بدهی به‌صورت یکجا یا انتخاب گزینه "بازپرداخت مرحله‌ای" و یا نسبت به بازپرداخت بدهی در موعدهای مقرر اقدام ننماید، مشمول قوانین عدم بازپرداخت بدهی بانکی، به شرح زیر خواهد شد:
● کاربر امکان دریافت تسهیلات پشتوانه با مبالغ بالاتر را نداشته و به پله اول (پشتوانه یک میلیون تومانی) منتقل خواهد شد.
● برداشت یکجای بدهی از حساب کاربر به صورت خودکار انجام خواهد شد و در صورت عدم موجودی کافی در حساب و یا تاخیر در تسویه حساب بدهی، علاوه بر بدهی جاری، کاربر مشمول جریمه سالانه به میزان ۶٪ بدهی خواهد شد.
● کاربر به عنوان بدهکار بانکی، امکان دریافت هیچ‌گونه خدمات بانکی از جمله افتتاح حساب، دریافت کارت، تسهیلات و ... را از شبکه بانکی کشور نخواهد داشت.

در حال حاضر، تسهیلات پشتوانه (اعتبار خرید) با مبالغ ۱، ۲، ۳، ۴، ۵، ۷, ۱۰ و ۱۵ میلیون تومانی بدون ضامن و وثیقه به‌شرح زیر اعطا می‌شود:

● کاربران جدید ویپاد و یا کاربرانی که تا کنون از حساب پشتوانه استفاده نکرده‌اند:
همه کاربران جدید ویپاد و یا کاربرانی که برای اولین بار قصد استفاده از تسهیلات پشتوانه را دارند، بعد از افتتاح حساب و درخواست کارت بانکی می‌توانند با مراجعه به اپلیکیشن ویپاد و انتخاب گزینه "حساب پشتوانه"، ۱ میلیون تومان تسهیلات بانکی بدون ضامن و وثیقه دریافت نمایند تا پس از مصرف و تسویه حساب بدهی آن، مبالغ بعدی تسهیلات حساب پشتوانه (۲ تا ۱۵ میلیون تومانی) به‌صورت پلکانی و به تناسب مجموعه رفتارهای کاربری آن‌ها در ویپاد برایشان فعال شود.

● کاربران ویپاد که قبلا از حساب پشتوانه استفاده کرده‌اند:
کاربرانی که قبلا تسهیلات پشتوانه دریافت کرده‌اند، با مراجعه به صفحه "حساب پشتوانه" می‌توانند مبالغ تسهیلات قابل دریافت خود (بین ۱ تا ۱۵ میلیون تومان) را مشاهده نموده و نسبت به دریافت آن، به‌صورت کاملا آنلاین و بدون نیاز به ضامن و وثیقه اقدام نمایند. مبالغ تسهیلات برای این عزیزان به‌طور خودکار توسط ربات ویپاد، به‌صورت پلکانی و بر اساس مجموعه رفتارهای کاربر (مانند متوسط موجودی، میزان استفاده از اپلیکیشن، خوش‌حسابی در بازپرداخت‌های قبلی و …) محاسبه می‌شود.

لطفا توجه داشته باشید که تسهیلات ۱ میلیون تومانی پشتوانه تحت شرایط ۵۰-۵۰ اعطا می‌شود. به این معنی که در زمان خرید، ۵۰٪ از مبلغ خرید از موجودی حساب اصلی شما در ویپاد و ۵۰٪ مابقی مبلغ خرید، از اعتباری که در حساب پشتوانه به شما تخصیص داده شده است، به‌صورت خودکار کسر می‌شود.

تسهیلات ۲ تا ۱۵ میلیون تومانی بدون شرط ۵۰-۵۰ اعطا می‌شود. به این معنی که در زمان خرید، کل مبلغ خرید از اعتبار پشتوانه کسر می‌شود و لازم نیست که به اندازه ۵۰٪ مبلغ خرید در حسابتان موجودی داشته باشید.

در اولین بار استفاده از تسهیلات پشتوانه، تنها امکان دریافت اعتبار ۱ میلیون تومانی وجود دارد.
در صورت فعال‌سازی و مصرف اعتبار ۱ میلیون تومانی و تسویه حساب بدهی آن در موعد مقرر، مجموعه رفتارهای کاربر (مانند متوسط موجودی، میزان استفاده از اپلیکیشن، خوش‌حسابی در بازپرداخت‌های قبلی و …) توسط ربات ویپاد سنجیده شده و بر اساس آن، امکان دریافت مبالغ بالاتر (تسهیلات ۲ تا ۱۵ میلیون تومانی) به‌صورت پلکانی برای کاربر فعال می‌شود.

پس از فعال‌سازی حساب پشتوانه، اعتباری که دریافت می‌کنید، به حساب اصلی شما واریز نمی‌شود بلکه این اعتبار در همان حساب پشتوانه قابل رویت است. برای مشاهده جزئیات میزان اعتبار دریافتی و مصرفی، در صفحه اصلی اپلیکیشن ویپاد، به گزینه "حساب پشتوانه" مراجعه نمایید.

به‌طورکلی، فرآیند دریافت اعتبار شامل مراحل زیر است:
1. مراجعه به صفحه "حساب پشتوانه" در اپلیکیشن ویپاد، انتخاب مبلغ تسهیلات و تایید قرارداد.
2. "اعتبارسنجی" که به‌طور معمول حدود یک دقیقه زمان می‌برد.
3. پرداخت "کارمزد خدمات دیجیتال" که مبلغ آن برای اعتبارهای ۱، ۲، ۳، ۴، ۵، ۷، ۱۰ و ۱۵ میلیون تومانی، به ترتیب معادل ۱۵، ۳۰، ۴۵، ۶۰، ۷۵، ۹۱، ۱۰۰ و ۱۵۰ هزار تومان است.
4. فعال شدن حساب پشتوانه و دریافت اعتبار که در تمامی خریدهایتان از فروشگاه‌های حضوری و اینترنتی سراسر کشور قابل استفاده است.

اعتبار سنجی یکی از مراحل دریافت تسهیلات پشتوانه است که به‌طور معمول حدود یک دقیقه زمان می‌برد.
در مرحله اعتبارسنجی، رفتار مالی و بانکی درخواست‌کننده تسهیلات شامل بدهی، اقساط بانکی، چک برگشتی و... بررسی می‌شود. نتیجه هر اعتبارسنجی، تنها ۲۴ ساعت برای ویپاد معتبر است.

بله، پس از فعال‌سازی حساب پشتوانه، در صورتی که در مهلت مصرف تعیین شده، از اعتبار خود استفاده نکنید یا خودتان از طریق گزینه "انصراف از طرح پشتوانه" در اپلیکیشن ویپاد درخواست انصراف دهید، حساب پشتوانه غیرفعال می‌شود.
اگرچه محدودیتی در تعداد دفعات انصراف و فعال‌سازی مجدد پشتوانه وجود ندارد، اما توجه داشته‌ باشید که در زمان انصراف، مبلغ کارمزد پرداخت شده جهت فعال‌سازی، بازگردانده نمی‌شود و در زمان درخواست فعال‌سازی مجدد، نیاز است که دوباره کارمزد پرداخت شود.

بله، پس از فعال‌سازی حساب پشتوانه، در صورتی که با کارت بانکی خود خرید انجام دهید، به صورت خودکار، مبلغ خرید از حساب پشتوانه کسر می‌شود و از طریق پیامک به شما اطلاع رسانی می‌شود.
در صورت تمایل نسبت به لغو استفاده از اعتبار پشتوانه در خرید موردنظر، تا ساعت ۲۴ همان روز، می‌توانید با مراجعه به صفحه "حساب پشتوانه" در اپلیکیشن ویپاد، محل پرداخت مبلغ خرید خود را از حساب پشتوانه به حساب اصلی‌تان تغییر دهید. در این‌صورت، مبلغ خرید از موجودی حساب اصلی‌تان در ویپاد کسر می‌گردد و مبلغ کسر شده از حساب پشتوانه به صورت آنی به آن بازمی‌گردد.

کاملا آنلاین افتتاح حساب کنید، در محل دلخواه کارت بانکی بگیرید و از خدمات پایه بانک پاسارگاد و خدمات اختصاصی ویپاد بهره‌مند شوید

پیوندها

لوگوی داتین
لوگوی بانک پاسارگاد

حقوق این وب‌سایت متعلق به شرکت داتین است