لوگو ویپاد

تسهیلات پشتوانه

تسهیلات پشتوانه ویپاد، بدون نیاز به ضامن و وثیقه و بر مبنای اعتبارسنجی (بررسی رفتار مالی درخواست‌کننده تسهیلات در شبکه بانکی کشور)، اعطا می‌شود. فرآیند دریافت آن، کاملا آنلاین بوده و تنها در چند دقیقه قابل‌انجام است. با دریافت تسهیلات پشتوانه، مبلغی به عنوان «اعتبار خرید» در اختیار شما قرار می‌گیرد که با استفاده از آن می‌توانید بدون محدودیت از هر فروشگاه حضوری یا اینترنتی در سراسر کشور خرید کنید و بازپرداخت آن را بعدا، طی چند مرحله انجام دهید.

در‌حال‌حاضر، تسهیلات پشتوانه با مبالغ ۱، ۲، ۳، ۴، ۵، ۷، ۱۰، ۱۵، ۲۰ و ۲۵ میلیون تومان، بدون ضامن و وثیقه اعطا می‌شود.

شما می‌توانید برای تمامی خریدهای خود از هر فروشگاه دل‌خواه، از تسهیلات پشتوانه استفاده کنید. از لحظه دریافت تسهیلات، وارد دوره زمانی «فرصت استفاده» می‌شوید. فرصت استفاده از تسهیلات، ۱۰ روز از زمان اعطای آن است.

استفاده از تسهیلات یک میلیون تومانی با شرط ۵۰-۵۰:
در‌صورتی‌که تسهیلات یک میلیون تومانی را دریافت کرده‌ باشید، در‌زمان خرید، ۵۰% از مبلغ خرید از موجودی حساب اصلی شما در ویپاد و ۵۰% مابقی مبلغ خرید، از تسهیلات پشتوانه، به‌صورت خودکار کسر می‌شود. بنابراین، تنها کافی است معادل نیمی از مبلغ خرید در حساب خود موجودی داشته باشید.

نحوه استفاده از تسهیلات ۲ تا ۲۵ میلیون تومانی بدون شرط ۵۰-۵۰:
پس‌از دریافت هر‌یک از مبالغ ۲ تا ۲۵ میلیون تومانی، زمانی که شما با کارت یا حساب خود خریدی انجام می‌دهید، کل مبلغ خرید (بدون شرط ۵۰-۵۰)، به‌صورت خودکار از مبلغ تسهیلات پشتوانه کسر می‌شود و لازم نیست که به‌اندازه نیمی از مبلغ خرید در حساب خود موجودی داشته باشید.

توجه داشته باشید که تسهیلات پشتوانه تنها "پشتوانه خرید" است و امکان انتقال وجه و یا برداشت نقدی آن از دستگاه ATM فراهم نیست.

بله، در‌صورت تمایل نسبت به لغو استفاده از تسهیلات پشتوانه در هر خرید، تا ساعت 24 همان روزی که خرید انجام داده‌اید، می‌توانید با مراجعه به صفحه «تسهیلات پشتوانه» در اپلیکیشن ویپاد، و انتخاب گزینه «پرداخت از حساب دیجیتال»، محل پرداخت را از «تسهیلات پشتوانه» به «حساب دیجیتال» تغییر دهید. در‌‌این‌‌صورت، مبلغ خرید از موجودی حساب‌ شما در ویپاد کسر می‌شود و مبلغ کسر شده از تسهیلات پشتوانه به‌صورت آنی به آن برمی‌گردد.

امکان بازپرداخت تسهیلات پشتوانه به دو صورت «یکجا» و «مرحله‌ای» فراهم شده‌ است.
پس‌از اینکه فرصت ۱۰ روزه استفاده از تسهیلات پشتوانه به پایان رسید، شما ۲۰ روز مهلت خواهید داشت (تا روز ۳۱م از زمان دریافت تسهیلات) تا با انتخاب گزینه «بازپرداخت یکجا»، بدهی خود را تسویه کنید یا با انتخاب گزینه «بازپرداخت مرحله‌ای»، امکان بازپرداخت را به‌صورت ماهانه برای خود فراهم کنید.

بازپرداخت یکجا:
در بازپرداخت یکجا، همان‌طور که از نامش پیداست، تمامی مبلغ اصل و فرع بدهی به‌صورت یکجا و طی یک مرحله بازپرداخت می‌شود.
مبلغ بازپرداخت به‌صورت یکجا: مبلغ اصل بدهی +‌ کارمزد بانکی

بازپرداخت مرحله‌ای (چند ماهه):
پس‌از اینکه فرصت ۱۰ روزه استفاده از تسهیلات پشتوانه به پایان رسید، شما ۲۰ روز مهلت خواهید داشت تا گزینه «بازپرداخت مرحله‌ای» را انتخاب کنید. در‌صورت انتخاب این گزینه، شما می‌بایست بدهی خود را طی چند مرحله به‌صورت ماهانه پرداخت کنید.

بازپرداخت مبالغ تسهیلات ۱، ۲، ۳، ۴، ۵، ۷ و ۱۰ میلیون تومانی بازپرداخت مرحله‌ای مبالغ ۱ تا ۱۰ میلیون تومانی پشتوانه طی حداکثر ۴ ماه انجام می‌شود، حداقل مبلغ پرداختی در هر مرحله برابر خواهد بود با:
• بازپرداخت مرحله اول تا یکی مانده به آخر:
حــداقـــل ۲۵% (یک چهارم) از مــــبـلـــغ اصل بدهی + کارمزد خدمات دیجیتال +‌ کارمزد بانکی
• بازپرداخت مرحله آخر (بدون کارمزد خدمات دیجیتال):
حــداقـــل ۲۵% (یک چهارم) از مــــبـلـــغ اصل بدهی +‌ کارمزد بانکی

بازپرداخت مبالغ تسهیلات ۱۵، ۲۰ و ۲۵ میلیون تومانی
بازپرداخت مرحله‌ای مبالغ ۱۵ تا ۲۵ میلیون تومانی پشتوانه طی حداکثر ۶ ماه انجام شود، حداقل مبلغ پرداختی در هر مرحله برابر خواهد بود با:
• بازپرداخت مرحله اول تا یکی مانده به آخر:
حــداقـــل ۱۷% (یک ششم) از مــــبـلـــغ اصل بدهی + کارمزد خدمات دیجیتال +‌ کارمزد بانکی
• بازپرداخت مرحله آخر (بدون کارمزد خدمات دیجیتال):
حــداقـــل ۱۷% (یک ششم) از مــــبـلـــغ اصل بدهی+‌ کارمزد بانکی

لازم به ذکر است که مبلغ پرداختی در هر مرحله به دل‌خواه و از جانب شما تعیین می‌شود. مراحل بازپرداخت می‌توانند مبالغ متفاوت و نامساوی داشته باشند، مثلا طی دو مرحله، یکی معادل ۳۰ درصد و دیگری معادل ۷۰ درصد مبلغ کل بدهی

در‌زمان دریافت تسهیلات، کارمزدی تحت‌عنوان «کارمزد خدمات دیجیتال» پرداخت می‌کنید.
در‌زمان بازپرداخت نیز، در هر مرحله از بازپرداخت، دو کارمزد (کارمزد خدمات دیجیتال و کارمزد بانکی) در نظر گرفته شده است.
مبلغ هر‌یک از کارمزدها به شرح زیر است:
کارمزد خدمات دیجیتال: مبلغ کارمزد خدمات دیجیتال به‌ترتیب برای پشتوانه ۱، ۲، ۳، ۴، ۵، ۷، ۱۰، ۱۵، ۲۰ و ۲۵ میلیون تومانی، ۱۵، ۳۰، ۴۵، ۶۰، ۷۵، ۹۱، ۱۰۰، ۱۵۰، ۲۰۰ و ۲۵۰ هزار تومان در‌نظر گرفته شده است.
کارمزد بانکی: ۲۳% سالیانه از مبلغ باقی‌مانده بدهی
برای محاسبه میزان کارمزد تسهیلات پشتوانه و سایر تسهیلات بانکی، کافی است در گوگل، عبارت «محاسبه کارمزد بانکی وام» را جستجو کرده و از‌طریق ماشین‌حساب موجود در وبسایت‌های گوناگون، میزان کارمزد تسهیلات را محاسبه کنید. برای مثال:

• مبلغ کل کارمزد بانکی تسهیلات یک میلیون تومانی با بازپرداخت ۴ ماهه= ۴۸,۳۷۱ تومان و کارمزد خدمات دیجیتال= ۱۵ هزار تومان
• مبلغ کل کارمزد بانکی تسهیلات ۵ میلیون تومانی با بازپرداخت ۴ ماهه= ۲۴۱,۸۵۷ تومان و کارمزد خدمات دیجیتال= ۷۵ هزار تومان
• مبلغ کل کارمزد بانکی تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی با بازپرداخت ۶ ماهه= ۱,۷۰۳,۶۱۱ تومان و کارمزد خدمات دیجیتال= ۲۵۰ هزار تومان است.

چنانچه در مهلت ۲۰ روزه، جهت بازپرداخت بدهی به‌صورت یکجا یا انتخاب گزینه «بازپرداخت مرحله‌ای» اقدام نکنید و یا بازپرداخت مرحله‌ای را در موعدهای مقرر انجام ندهید، مشمول قوانین عدم بازپرداخت بدهی بانکی، به شرح زیر خواهید شد:

• امکان دریافت تسهیلات پشتوانه با مبالغ بالاتر را نداشته و به پله قبل منتقل خواهید شد.
• برداشت یکجای بدهی از حساب شما به‌صورت خودکار انجام خواهد شد و در‌صورت عدم‌موجودی کافی در حساب و یا تاخیر در بازپرداخت، علاوه‌بر بدهی جاری، می‌بایست جریمه سالانه معادل ۶% بدهی را پرداخت کنید.
• نام شما به‌صورت خودکار به عنوان بدهکار بانکی در شبکه بانکی قرار می‌گیرد و امکان دریافت هیچ‌گونه خدمات بانکی از‌جمله افتتاح حساب، دریافت کارت، تسهیلات و... را از شبکه بانکی کشور نخواهید داشت.

در‌حال‌حاضر، تسهیلات پشتوانه (اعتبار خرید) با مبالغ ۱، ۲، ۳، ۴، ۵، ۷، ۱۰، ۱۵، ۲۰ و ۲۵ میلیون تومانی بدون ضامن و وثیقه به‌شرح زیر اعطا می‌شود:

● مشتریان جدید ویپاد و یا مشتریانی که تا‌کنون از تسهیلات پشتوانه استفاده نکرده‌اند:
چنانچه مشتری جدید ویپاد هستید و یا برای اولین بار قصد استفاده از تسهیلات پشتوانه را دارید، بعد از افتتاح حساب و درخواست کارت بانکی می‌توانید با مراجعه به اپلیکیشن ویپاد و انتخاب گزینه «تسهیلات پشتوانه»، یک میلیون تومان بدون ضامن و وثیقه دریافت کنید. پس‌از استفاده و بازپرداخت تسهیلات یک میلیون تومانی، مبالغ بعدی تسهیلات پشتوانه (۲ تا ۲۵ میلیون تومانی) به‌ترتیب و به‌صورت پلکانی، به تناسب مجموعه رفتارهای کاربری شما در ویپاد برای شما فعال می‌شود.

● مشتریان ویپاد که قبلا از تسهیلات پشتوانه استفاده کرده‌اند:
چنانچه قبلا تسهیلات پشتوانه دریافت کرده‌اید، با مراجعه به صفحه «تسهیلات پشتوانه» می‌توانید مبالغ تسهیلات قابل دریافت خود (بین ۱ تا ۲۵ میلیون تومان) را مشاهده کرده و نسبت به دریافت آن، به‌صورت کاملا آنلاین و بدون نیاز به ضامن و وثیقه اقدام کنید.
این مبالغ به‌ترتیب و به‌صورت پلکانی، به تناسب مجموعه رفتارهای کاربری شما در ویپاد (مانند متوسط موجودی، میزان استفاده از اپلیکیشن، خوش‌حسابی در بازپرداخت‌های قبلی و…) برای شما فعال می‌شود.

لطفا توجه داشته باشید که تسهیلات یک میلیون تومانی پشتوانه تحت شرایط ۵۰-۵۰ اعطا می‌شود. به این معنی که در‌زمان خرید، ۵۰% از مبلغ خرید از موجودی حساب شما در ویپاد و ۵۰% مابقی مبلغ خرید، از تسهیلات پشتوانه، به‌صورت خودکار کسر می‌شود.
تسهیلات ۲ تا ۲۵ میلیون تومانی بدون شرط ۵۰-۵۰ اعطا می‌شود. به این معنی که در‌زمان خرید، کل مبلغ خرید از تسهیلات پشتوانه کسر می‌شود و لازم نیست که به‌اندازه نیمی از مبلغ خرید در حساب خود موجودی داشته باشید.

در اولین بار استفاده از تسهیلات پشتوانه، تنها امکان دریافت تسهیلات یک میلیون تومانی وجود دارد.
پس‌از دریافت و استفاده از تسهیلات یک میلیون تومانی و بازپرداخت آن در موعد مقرر، مجموعه رفتارهای مالی شما در ویپاد (مانند متوسط موجودی، میزان استفاده از اپلیکیشن، خوش‌حسابی در بازپرداخت‌های قبلی و…) توسط ربات ویپاد سنجیده شده و بر‌اساس آن، امکان دریافت مبالغ بالاتر (تسهیلات ۲ تا ۲۵ میلیون تومانی) به‌ترتیب و به‌صورت پلکانی برای شما فعال می‌شود.

مبلغ تسهیلاتی که دریافت می‌کنید، در بخش «تسهیلات پشتوانه» قابل رویت است. برای مشاهده جزئیات میزان مبلغ دریافتی و مصرف آن، در صفحه اصلی اپلیکیشن ویپاد، به گزینه «تسهیلات پشتوانه» مراجعه کنید.

به‌طورکلی، فرآیند دریافت تسهیلات شامل مراحل زیر است:

۱. ابتدا اپلیکیشن ویپاد را دانلود و نصب کرده و با آن افتتاح حساب کنید.
۲. با مراجعه به صفحه «تسهیلات پشتوانه» در ویپاد، مبلغ تسهیلات را انتخاب کنید.
۳. پرداخت "کارمزد خدمات دیجیتال" که مبلغ آن برای تسهیلات ۱، در مرحله اعتبارسنجی، «گزارش اعتبارسنجی» را دریافت کنید. این گزارش شامل رفتار مالی شما در شبکه بانکی کشور است.
۴. در مرحله آخر، «کارمزد خدمات دیجیتال» را پرداخت کرده و تسهیلات را دریافت کنید. کارمزد خدمات دیجیتال برای تسهیلات ۱، ۲، ۳، ۴، ۵، ۷، ۱۰، ۱۵، ۲۰ و ۲۵ میلیون تومانی، به‌ترتیب معادل ۱۵، ۳۰، ۴۵، ۶۰، ۷۵، ۹۱، ۱۰۰، ۱۵۰، ۲۰۰ و ۲۵۰ هزار تومان است.
مبلغ تسهیلات پشتوانه در تمامی خریدها از فروشگاه‌های حضوری و اینترنتی سراسر کشور قابل استفاده است.

اعتبارسنجی یکی از مراحل دریافت تسهیلات است که به‌طور معمول حدود یک دقیقه زمان می‌برد.
در مرحله اعتبارسنجی، رفتار مالی و بانکی شما (شامل سوابق بدهی و چک‌های برگشتی در شبکه بانکی کشور) از‌طریق استعلام از سامانه‌های مکنا، صیاد، سمات و پاد بررسی می‌شود.
نتیجه هر اعتبارسنجی، تنها ۲۴ ساعت معتبر است. بنابراین، پس‌از اعتبارسنجی، تنها ۲۴ ساعت فرصت دارید تا کارمزد خدمات دیجیتال را پرداخت کرده و تسهیلات خود را دریافت کنید.

بله، پس‌از دریافت تسهیلات پشتوانه، به دو صورت امکان انصراف از آن وجود دارد:

۱. استفاده نکردن از تسهیلات: در‌صورتی‌که در فرصت استفاده (۱۰ روز نخست دریافت تسهیلات)، از آن استفاده نکنید، این امر به‌منزله انصراف در‌نظر گرفته می‌شود.
۲. انتخاب گزینه انصراف: شما می‌توانید از‌طریق گزینه «انصراف از طرح پشتوانه» در اپلیکیشن ویپاد، از تسهیلات دریافتی انصراف دهید.

اگرچه محدودیتی در تعداد دفعات انصراف و دریافت مجدد پشتوانه وجود ندارد، اما توجه داشته‌ باشید که در‌زمان انصراف، مبلغ کارمزد پرداخت شده جهت دریافت تسهیلات، بازگردانده نمی‌شود و در‌زمان درخواست مجدد، نیاز است که دوباره کارمزد پرداخت کنید.

با ویپاد، آنلاین و رایگان در بانک پاسارگاد افتتاح حساب کنید و کارت بانکی خود را از طریق پُست دریافت کنید. سپس از خدمات تسهیلات بدون ضامن و وثیقه، سپرده‌گذاری آنلاین، انتقال وجه هوشمند، خرید اعتباری بیمه و ... بهره‌مند شوید.

پیوندها

لوگوی داتین
لوگوی بانک پاسارگاد

حقوق این وب‌سایت متعلق به شرکت داتین است