لوگو ویپاد

حساب پشتوانه

حساب پشتوانه ویپاد، نام نوعی از تسهیلات کوتاه مدت است که بدون نیاز به ضامن و وثیقه و برمبنای اعتبارسنجی سوابق درخواست‌کننده، اعطا می‌شود. فرایند درخواست، کاملا آنلاین بوده و در کمتر از ۳ دقیقه قابل انجام است. با درخواست و فعال‌سازی حساب پشتوانه، اعتباری به شما تخصیص می‌یابد که با استفاده از آن می‌توانید، بدون محدودیت از هر فروشگاه حضوری یا اینترنتی در سراسر کشور، خرید کنید. با حساب پشتوانه، الان خرید کنید و هزینه آن را بعدا بپردازید.

در حال حاضر تا سقف پنج میلیون تومان، تسهیلات بدون ضامن و وثیقه اعطا می‌شود.

توجه داشته باشید که حساب پشتوانه، یک حساب مجازی است که هنگام فعال‌سازی، به حساب دیجیتال شما(حساب اصلی شما نزد بانک ویپاد) به صورت خودکار متصل می‌شود و مبالغ خریدها با کارت و حساب ویپاد به صورت خودکار از حساب پشتوانه کسر می‌شود.
پس از فعال‌سازی موفق حساب پشتوانه(دریافت اعتبار)، می‌توانید با حساب و کارت خود، بدون محدودیت در هر فروشگاه حضوری و یا اینترنتی در سراسر ایران خرید کنید. در هر خرید، پنجاه درصد از مبلغ خرید از موجودی حساب دیجیتال(حساب اصلی شما نزد ویپاد) کسر می‌شود و پنجاه درصد مابقی مبلغ خرید، از اعتبار موجود در حساب پشتوانه، به‌طور خودکار کسر می‌شود و نیاز نیست هیچ اقدامی از سوی کاربر انجام شود.
درنتیجه برای هر خرید با اعتبار موجود در حساب پشتوانه، لازم است حساب دیجیتال شما(حساب اصلی) به همان اندازه موجودی داشته باشد. همچنین توجه داشته باشید که برای مصرف این اعتبار، امکان انتقال وجه و یا برداشت نقدی از دستگاه ATM فراهم نیست.

در حال حاضر، بازپرداخت اعتبار مصرف‌شده باید یکجا انجام شود. با پایان مهلت مصرف اعتبار، دوره بازپرداخت اعتبار مصرفی آغاز می‌گردد و برای بازپرداخت، سی روز فرصت وجود دارد. همچنین این امکان وجود دارد که بین روزهای ۲۷ تا ۲۹ دوره بازپرداخت، مهلت بازپرداخت را از یک تا سه ماه تمدید کنید.

در زمان دریافت اعتبار، لازم است کارمزدی به میزان ۱.۵ درصد از کل اعتبار مورد درخواست، توسط کاربر پرداخت شود. همچنین در زمان تسویه حساب، لازم است کارمزدی به میزان ۱.۵ درصد از میزان اعتباری که مصرف شده، توسط کاربر پرداخت شود.

همه کاربران ویپاد، بعد از درخواست کارت فیزیکی می‌توانند با مراجعه به صفحه اصلی ویپاد و لمس گزینه «حساب پشتوانه» در کمتر سه دقیقه، بدون نیاز به ضامن و وثیقه، درخواست اعتبار پشتوانه دهند. ابتدا اعتبارسنجی آنلاین انجام می‌شود که به طور معمول حدود یک دقیقه زمان می‌برد. پس از مورد تایید قرارگرفتن در فرایند آنلاین اعتبارسنجی، با پرداخت کارمزد خدمات دیجیتال به میزان ۱.۵ درصد از اعتبار درخواستی، حساب پشتوانه به طور خودکار فعال می‌شود و می‌توانید بدون محدودیت در تمامی فروشگاه‌های فیزیکی و آنلاین از آن استفاده نمایید.

در صورت تاخیر در بازپرداخت، اطلاعات و نام شما، به عنوان بدهکار بانکی در سامانه‌های بانکی ثبت خواهد شد و در اعتبارسنجی رفتار مالی شما برای دریافت دیگر تسهیلات و همچنین مبالغ بزرگتر موجود در طرح حساب پشتوانه تاثیرگذار خواهد بود. همچنین هنگام تسویه نهایی نیز باید به میزان سالیانه شش درصد جریمه تاخیر پرداخت کنید.

در اعتبارسنجی، رفتار مالی و بانکی شما شامل بدهی اقساط تسهیلات بانکی، چک برگشتی و... بررسی می‌شود. نتیجه اعتبارسنجی، تنها 24 ساعت معتبر است.

بله، پس از فعال‌سازی حساب پشتوانه، در صورتی که در مهلت مصرف مجاز، از اعتبار خود استفاده نکنید یا خودتان از طریق برنامه درخواست انصراف دهید، به صورت خودکار، حساب پشتوانه غیرفعال می‌شود. البته پس از آن، می‌توانید مجدد درخواست فعال‌سازی حساب پشتوانه را ثبت کنید ولی توجه داشته باشید که در زمان غیرفعال‌سازی، کارمزدها بازگردانده نمی‌شوند و در زمان درخواست فعال‌سازی دوباره، لازم است مجدد کارمزد پرداخت شود.

بله، پس از فعال‌سازی حساب پشتوانه، در صورتی که با حساب و کارت بانکی خود، از هر فروشگاه فیزیکی یا اینترنتی خرید کنید، به صورت خودکار نیمی از مبلغ خرید از حساب پشتوانه کسر می‌شود و از طریق پیامک به اطلاع رسانده می‌شود. با این حال در صورت تمایل نسبت به لغو استفاده از اعتبار، تا ساعت 24 همان روز، می‌توان با مراجعه به گزینه «حساب پشتوانه» در صفحه اصلی برنامه و انتخاب تراکنش موردنظر و تغییر محل مصرف آن، اقدام کرد.
در نتیجه این مبلغ از موجود حساب دیجیتال کسر می‌گردد و هیچ‌گونه کارمزدی درخواست نمی‌شود.

پس از فعال‌سازی حساب پشتوانه، اعتباری که دریافت می‌کنید، به حساب دیجیتال شما واریز نمی‌گردد. بلکه این اعتبار در همان حساب پشتوانه قابل رویت است و به حساب دیجیتال متصل می‌شود.برای مشاهده جزئیات میزان اعتبار دریافتی و مصرفی، در صفحه اصلی برنامه به گزینه «حساب پشتوانه» مراجعه کنید.

پس از اعتبارسنجی موفق و فعال‌سازی حساب پشتوانه، مشتری وارد دوره مصرف اعتبار می‌شود. مصرف اعتبار، مدت زمان محدودی دارد و وابسته به میزان اعتباری که مشتری دریافت می‌کند از یک هفته تا سه هفته متغیر است. برای مصرف اعتبار، کافیست به اندازه نصف مبلغی که قصد خرید دارید، حساب دیجیتال(حساب اصلی) خود را شارژ کنید. سپس هنگام خرید، نصف مبلغ از حساب دیجیتال کسر می‌شود و نصف مبلغ از حساب پشتوانه کسر می‌شود.

در اولین ورود به حساب پشتوانه، تنها امکان دریافت اعتبار یک میلیون تومانی وجود دارد. در صورت فعال‌سازی و مصرف این اعتبار و بازپرداخت آن، امکان دریافت اعتبار دو میلیون تومانی وجود دارد. به همین ترتیب تا سقف سه میلیون تومان، می‌توان از مزایای حساب پشتوانه بهره‌مند شد.
همچنین دو اعتبار ۴ و ۵ میلیون تومانی به تازگی و در آخرین نسخه از برنامه ویپاد، به حساب پشتوانه اضافه شده و به تدریج برای همه کاربران در دسترس قرار می‌گیرد.

کاملا آنلاین افتتاح حساب کنید، در محل دلخواه کارت بانکی بگیرید و از خدمات پایه بانک پاسارگاد و خدمات اختصاصی ویپاد بهره‌مند شوید

پیوندها

لوگوی داتین
لوگوی بانک پاسارگاد