لوگو ویپاد
وصول چک صیادی

وصول آنلاین چک صیادی؛ قابلیت جدید ویپاد!

وصول آنلاین چک صیادی و واریز خودکار مبلغ آن به حساب شخص، امکان جدیدی است که به‌تازگی توسط اپلیکیشن ویپاد، ترابانک پاسارگاد، راه‌اندازی شده است. این خدمت، در جهت توسعه بانک‌داری دیجیتال، همسو با نیازهای نوین کاربر و برای تسهیل انجام امور بانکی او ارائه شده است. در ادامه، جزئیات بیش‌تری در ارتباط با این خدمت آنلاین بانک پاسارگاد ارائه خواهیم داد.

چک صیادی چیست؟

سامانه صیاد یا همان "سامانه صدور یکپارچه دسته‌چک"، در سال ۱۳۹۶ توسط بانک مرکزی به منظور افزایش امنیت استفاده از چک در فضای معاملاتی کشور راه‌اندازی شد.
این سامانه که علاوه بر اطلاعات کامل هویتی، اطلاعات جامعی را در ارتباط با وضعیت حساب و توان مالی شخص صادرکننده چک در اختیار دارد، به بستری برای هویت‌سنجی و اعتبارسنجی دارندگان دسته‌چک تبدیل شده است.
چک‌های صیادی به چک‌هایی اطلاق می‌شود که از این سامانه صادر می‌شوند و ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارند. این فارغ از اینکه توسط کدام بانک صادر شده باشند، رنگ بنفشی دارند و عبارت "کارسازی این چک منوط به ثبت صدور، دریافت و انتقال آن در سامانه صیاد است" روی آن‌ها درج شده است. اما مهم‌ترین ویژگی چک‌های صیادی، شناسه ۱۶ رقمی درج شده بر روی آن‌هاست که امکان استعلام هویت و سوابق حساب صادرکننده آن‌ها را فراهم می‌نماید.

برخی از مزایای چک‌های صیادی عبارتند از:
- امکان استعلام وضعیت حساب صادرکننده چک قبل از دریافت آن
- عدم صدور دسته‌چک برای افراد با سابقه چک برگشتی
- جلوگیری از کلاهبرداری و جعل چک
- امکان ثبت فوری چک سرقتی و یا مفقودی در سامانه

روش وصول چک صیادی به‌صورت حضوری!

در روش حضوری، دریافت‌کننده چک، به بانک صادر کننده آن مراجعه می‌نماید. در شعبه، پس از احراز هویت مراجعه کننده، فرآیند بانکی وصول چک برای وی آغاز می‌شود.

روش جدید وصول آنلاین چک صیادی با ویپاد!

ویپاد، ترابانک پاسارگاد، اخیرا از خدمت جدید "وصول آنلاین چک صیادی" رونمایی کرده است. در این خدمت، همانطور که از نامش پیداست، امکان ثبت درخواست وصول چک و واریز مستقیم آن به حساب شخص به‌صورت آنلاین فراهم شده است. بر اساس ضوابط تعیین شده برای این خدمت، کاربران ویپاد می‌توانند پس از تنها یک‌بار مراجعه حضوری به هریک از شعب بانک پاسارگاد و ارائه مدارک لازم جهت احراز هویت، نسبت به فعال‌سازی دائم امکان وصول چک صیادی از طریق اپلیکیشن، اقدام نماید.
در نتیجه، پس از فعال‌سازی حضوری، کاربران می‌توانند از طریق گزینه "چک صیادی" در بخش خدمات اپلیکیشن ویپاد، نسبت به وصول آنلاین مبلغ چک صیادی و واریز خودکار آن به حساب خود در بانک پاسارگاد و یا ویپاد اقدام نماید. همچنین امکان مشاهده وضعیت درخواست و رهگیری فرآیند نیز به صورت کاملا آنلاین از طریق اپلیکیشن فراهم شده است. امکاناتی که در خدمت "وصول آنلاین چک صیادی" برای کاربران فراهم شده است، به شرح زیر است.
- امکان ثبت درخواست وصول چک‌های صیادی به صورت آنلاین
- واریز خودکار مبلغ چک صیادی به حساب
- قابلیت رهگیری فرآیند بانکی به صورت لحظه به لحظه
- قابلیت استعلام وضعیت وصول چک‌های صیادی که کاربر از هر طریقی برای وصول آن‌ها اقدام کرده است.

در صورت تمایل، برای کسب اطلاعات بیش‌تر در این زمینه، می‌توانید به صفحه سوالات پرتکرار خدمت "وصول آنلاین چک صیادی" در ویپاد مراجعه نمایید.

استعلام وضعیت وصول چک صیادی

علاوه بر وصول چک صیادی و واریز خودکار وجه به حساب، امکان استعلام وضعیت کلیه چک‌های صیادی که به هر طریقی توسط کاربر برای وصول آن اقدام شده‌است نیز وجود دارد.

کاملا آنلاین افتتاح حساب کنید و در محل دلخواه کارت بانکی بگیرید و از خدمات پایه بانک پاسارگاد و خدمات اختصاصی ویپاد بهره‌مند شوید

پیوندها

لوگوی داتین
لوگوی بانک پاسارگاد